Tradycja i nowoczesność. Od 1782 r.
PL EN DE
KONTAKT tel. 32 267 66 56
archiwum

Aktualności

29 lutego 2024
Plan połączenia

Plan połączenia

Spółki Anguilla Investment Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z siedzibą w Zabrzu
ze Spółką Huta „Zabrze” Spółka Akcyjna z siedzibą w Zabrzu

Plan połączenia [PDF, 9MB]

Czytaj więcej
28 lipca 2023

Zarząd Huty Zabrze S.A. pragnie poinformować, iż z dniem 1.07.2023r. Huta Zabrze S.A. została członkiem Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych.

Czytaj więcej
24 maja 2022

Zarząd Huty Zabrze S.A. informuje, że w dniu 18.05.2022 doszło do częściowego zapadnięcia się posadzki w budynku hali przemysłowej na terenie Huty Zabrze S.A. Powiadomiono odpowiednie służby, które po przybyciu na miejsce przeprowadziły stosowne czynności.

Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano pracowników. Żadnej z osób przebywających na terenie hali nic się nie stało.

W chwili obecnej do czasu ustalenia przyczyny zdarzenia praca na hali została wstrzymana, a obiekt zabezpieczono.

Wykonujemy działania wg wskazań Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Zabrzu.

Jednocześnie informujemy, że praca w pozostałych halach produkcyjnych Huty Zabrze S.A. nie objętych zdarzeniem prowadzona jest w normalnym trybie.

Czytaj więcej

Jakość i środowisko

Jakość i środowisko

W celu zapewnienia wysokiej jakości produkcji zgodnej z wymogami Klientów, na każdym etapie prefabrykacji wyrobu proces produkcyjny podlega ścisłej kontroli. Realizowane jest to poprzez kontrolę materiałów wsadowych, kontrolę międzyoperacyjną i kontrolę końcową wykonywaną przez niezależne od wydziałów produkcyjnych komórki Kontroli Jakości Zakładu Odlewniczego, Kontroli Jakości Zakładu Budowy Maszyn oraz Centralne Laboratorium.


Polityka ochrony środowiska jest istotnym aspektem działalności Huty Zabrze. Zasadą jaką kieruje się Zarząd jest zasada zrównoważonego rozwoju, która mówi o zachowaniu zasobów i walorów środowiska w stanie zapewniającym możliwość korzystania z nich przez obecne i przyszłe pokolenia.