Tradycja i nowoczesność. Od 1782 r.
PL EN DE
KONTAKT tel. 32 267 66 56
Archive

News

29 February 2024
Plan połączenia

Plan połączenia

Spółki Anguilla Investment Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z siedzibą w Zabrzu
ze Spółką Huta “Zabrze” Spółka Akcyjna z siedzibą w Zabrzu

Plan połączenia [PDF, 9MB]

Read more
28 July 2023

Zarząd Huty Zabrze S.A. pragnie poinformować, iż z dniem 1.07.2023r. Huta Zabrze S.A. została członkiem Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych.

Read more
24 May 2022

Zarząd Huty Zabrze S.A. informuje, że w dniu 18.05.2022 doszło do częściowego zapadnięcia się posadzki w budynku hali przemysłowej na terenie Huty Zabrze S.A. Powiadomiono odpowiednie służby, które po przybyciu na miejsce przeprowadziły stosowne czynności.

Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano pracowników. Żadnej z osób przebywających na terenie hali nic się nie stało.

W chwili obecnej do czasu ustalenia przyczyny zdarzenia praca na hali została wstrzymana, a obiekt zabezpieczono.

Wykonujemy działania wg wskazań Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Zabrzu.

Jednocześnie informujemy, że praca w pozostałych halach produkcyjnych Huty Zabrze S.A. nie objętych zdarzeniem prowadzona jest w normalnym trybie.

Read more

ABOUT THE COMPANY

History

Huta Zabrze jest przedsiębiorstwem o ponad 200-letniej tradycji. Pierwsze wzmianki o działającej w tym miejscu kuźnicy pochodzą z 1782 r. Początkowo zakład funkcjonował jako przedsiębiorstwo prywatne, w późniejszym okresie jako część koncernu „Donnersmarckhütte AG” wraz z kopalnią i koksownią Concordia tworzył górniczo hutnicze zaplecze z powodzeniem dostarczając wyroby i usługi dla przemysłu, i przyczyniając się znacznie do urbanizacji i industrializacji miasta Zabrza i ziemi śląskiej.

Utworzone po wojnie przedsiębiorstwo państwowe Huta „Zabrze” brało znaczący udział w modernizacji polskiego przemysłu powojennego, dostarczając maszyny i urządzenia oraz setki tysięcy ton konstrukcji stalowych dla polskiego hutnictwa, koksownictwa i energetyki.

 

W latach 90-tych ponownie przekształcona w przedsiębiorstwo prywatne nieustannie bierze czynny udział w procesach modernizacyjnych i dostosowawczych do zmiennych, wysokich wymagań współczesnego rynku międzynarodowego, prawa UE i postulatów ochrony środowiska. e