Tradycja i nowoczesność. Od 1782 r.
PL EN DE
KONTAKT tel. 32 267 66 56
Archive

News

No news

ABOUT THE COMPANY

History

Huta Zabrze jest przedsiębiorstwem o ponad 200-letniej tradycji. Pierwsze wzmianki o działającej w tym miejscu kuźnicy pochodzą z 1782 r. Początkowo zakład funkcjonował jako przedsiębiorstwo prywatne, w późniejszym okresie jako część koncernu „Donnersmarckhütte AG” wraz z kopalnią i koksownią Concordia tworzył górniczo hutnicze zaplecze z powodzeniem dostarczając wyroby i usługi dla przemysłu, i przyczyniając się znacznie do urbanizacji i industrializacji miasta Zabrza i ziemi śląskiej.

Utworzone po wojnie przedsiębiorstwo państwowe Huta „Zabrze” brało znaczący udział w modernizacji polskiego przemysłu powojennego, dostarczając maszyny i urządzenia oraz setki tysięcy ton konstrukcji stalowych dla polskiego hutnictwa, koksownictwa i energetyki.

 

W latach 90-tych ponownie przekształcona w przedsiębiorstwo prywatne nieustannie bierze czynny udział w procesach modernizacyjnych i dostosowawczych do zmiennych, wysokich wymagań współczesnego rynku międzynarodowego, prawa UE i postulatów ochrony środowiska. e